حمایت از ما:


IAU Varamin

#"
#"
#"
#"
#"
#"
#"
#"
نسخه چاپی | بازدید: 1123 1394-09-30 | 14:20

در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در قرچک تأکید شد :

وحدت کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب اسلامی است

وحدت کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب اسلامی است

مدیر حوزه علمیه قائم (عج) چیذر : شهید مفتح دانشگاه را برگزید تا تزکیه ، تربیت الهی و رشد معنوی را با دانش و علوم تجربی قرین سازد و بر اثر تلفیق علم و ایمان از جوانان تحصیل کرده انسان هایی بسازد که استقلال فرهنگی و فرهنگ استقلال را در کشور تحقق بخشند.

به گزارش روابط عمومی این واحد دانشگاهی همایش وحدت حوزه و دانشگاه روز دوشنبه به همت  دانشگاه آزاد اسلامی مرکز قرچک با مشارکت دفتر امام جمعه و حوزه علمیه شهرستان قرچک به مناسبت بیست و هفتم آذرماه یادآور عروج سرخ مجاهد خستگی ناپذیر و عالم ربانی ، آیت اللّه شهید مفتح، از پیشروان اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه ، با حضور حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی امام جمعه قرچک ، حجت الاسلام و المسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت شهرستان ورامین ومدیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، مهندس مرسلپور فرماندار قرچک ، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه و جمع کثیری از استادان ،دانشجویان ، طلاب حوزه های علمیه و دیگر مسؤلین منطقه ای در سالن ملائک شهرستان قرچک برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین صفوی با سخنانی در خصوص تاریخچه وحدت حوزه و دانشگاه و تبیین جایگاه والای شهید مفتح گفت : شهید مفتح در زمره عالمان دینی بود که علاوه بر تحصیلات در حوزه در سطح عالی و رسیدن به درجه اجتهاد بنابر ضرورتی که تشخیص داده بود ، موفق گردید در دانشگاه هم ، دانش اندوزی را تا درجه دکترا ادامه دهد و در واقع او به معارف اسلامی و فرهنگ حوزه آشنا بود و با پشتوانه ای ارزشمند برای از بین بردن شکاف بین افراد دانشگاهی و حوزوی تلاش گسترده ای را آغاز کرد.

مدیر حوزه علمیه قائم (عج) چیذر خاطر نشان کرد :شهید مفتح  مسؤولیت عظیم گسترش ارزش های الهی را در میان دانشجویان پی گرفت و ضمن مقاومت در برابر فرهنگ وارداتی ، افکار الحادی و اندیشه های متجددین ، بذر ایمان و باورهای دینی را در روح و ذهن جوانان دانش پژوه ، شکوفا ساخت و با پشتوانه ای ارزشمند از معارف ناب علوی در صحنه دانشگاه حاضر گردید تا فرا گیران را متوجه چشمه جوشان توحید نماید.

این استاد حوزه و دانشگاه به اهمیت استقامت در راه رسیدن به هدف را از شاخصه های شهید مفتح بیان کرد و گفت : او دانشگاه را برگزید تا تزکیه ، تربیت الهی و رشد معنوی را با دانش و علوم تجربی قرین سازد و بر اثر تلفیق علم و ایمان از جوانان تحصیل کرده انسان هایی بسازد که استقلال فرهنگی و فرهنگ استقلال را در کشور تحقق بخشند.

حجت الاسلام والمسلمین صفوی ضمن تأکید بر حفظ وحدت در جامعه  اظهار کرد : وحدت کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب اسلام بوده و هست ، وحدت یک ارزش اجتماعی و قبل از آن حتی یک ضرورت برای جامعه ای است که به سوی تحول پیش می رود و پیگیری وحدت از سوی شهید مفتح و استقبال دانشگاهیان و روحانیان از آن ، برکات ارزشمندی را برای انقلاب اسلامی به بار آورده است .

وی در بخش دیگری از بیانات خود به تشریح جنگ های نیابتی ، جنگ نرم ، جنگ اقتصادی و جنگ سیاسی و فرهنگی طراحی شده توسط نظام سلطه علیه انقلاب اسلامی ایران و لزوم بیداری و هشیاری جامعه اسلامی پرداخت .

 

دکتر شیبانی :

وحدت عملی حوزه و دانشگاه موجب تحقق اهداف امام راحل است

در شروع این همایش با شکوه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین  پیشوا و قرچک ضمن تبریک بیست و هفتم آذر ماه سالروز شهادت اسوه علم وتقوا ، مجاهد نستوه شهید مفتح گفت : پاسخ خدمات متقابل این عالم وارسته در دوسنگر دانشگاه و حوزه است که این روز را در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری کرده و به واقع یکی از برکات و پیامدهای انقلاب اسلامی را می توان وحدت این دو نهاد اثربخش در جامعه دانست.

دکتر حسینعلی شیبانی افزود : یکی از اهداف امام راحل عظیم الشأن (ره) در طراحی وحدت حوزه و دانشگاه این بود که دانشگاه و حوزه علمیه از توانایی ها ی ویژه ی خود یکدیگر را تقویت نمایند و وظیفه ی ماست تا با وحدت عملی خود موجب تحقق اهداف امام راحل (ره) شویم .

وی ضمن تشریح اقدامات و فعالیت های شاخص فرهنگی در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد : خوشبختانه این دانشگاه همواره در تاریخ حیات خود از حضور پر برکت علما و نقطه نظرات ارزنده ی آنان بهره مند بوده و این رهنمود ها نقطه عطفی در فعالیت های گسترده و متنوع دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تعامل حوزه و دانشگاه قلمداد می شود.

در بخش دیگری از این همایش حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک و مهندس مرسل پور فرماندار شهرستان قرچک در سخنانی به اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه پرداختند و در خاتمه از استادان و پژوهشگران برتر حوزه ودانشگاه با اهداء لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد .

اخبار روابط عمومی
در اولین روز دهه مبارک فجر:
جشن پیروزی انقلاب در واحد ورامین – پیشوا برگزار شد
بیانیه بسیج استادان و شورای هم اندیشی واحد در محکومیت اعدام شیخ نمر :
لزوم موضع گیری شفاف و صریح مجامع بین المللی و نهادهای حقوق بشری
با حضور مدیرکل توسعه و پشتیبانی شبکه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی:
از پژوهشگران برتر واحد ورامین – پیشوا تجلیل شد
در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در قرچک تأکید شد :
وحدت کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب اسلامی است
جوابیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین - پیشوا
در خصوص اظهارات تخریبی و خارج از واقعیت علیه دانشگاه آزاد اسلامی
در آستانه روز وحدت حوزه و دانشگاه :
همایش علمی سراج با محوریت نماز و حجاب برگزار شد
دبیر کل حزب کارگر کشور در جمع پر شور دانشجویان واحد ورامین – پیشوا :
دانشجویان ایران اسلامی همواره جنبش ضد استعماری خود را حفظ کرده اند / لزوم نگاه ویژه مجلس به فارغ التحصیلان دانشگاهی
با حضور هیأت رئیسه واحد :
نشست های پرسش و پاسخ دانشجویان برگزار شد
بمناسبت هفته بسیج صورت گرفت :
نشست با مسؤلین بسیج ادارات و جمعی از پیشکسوتان عرصه شهادت
معاون فرهنگی در دیدار با خانواده ایثارگران تأکید کرد :
عزت و امنیت امروز ما مرهون جانفشانی شهدا و ایثارگری‌های جانبازان است
اطلاعیه ها
قابل توجه دانشجویان گرامی
اطلاعیه مهم در خصوص انتخاب واحد نیمسال جدید
قاابل توجه اعضای محترم هیئت علمی، دانشجویان و دانش آموختگان گرامی:
برگزاری پنجمین جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی و هفتمین جشنواره رویش ملی نخبگان مورخ 6 تا 8 بهمن ماه سال جاری در واحد کرج
اطلاعیه ورزشی
ویژه کارکنان واحد
روابط عمومی واحد خبر داد
ثبت نام بدون آزمون مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته نیمسال دوم آغاز شد
اطلاعیه معاونت آموزشی قابل توجه دانشجویان گرامی:
جدول زمانبندی انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94
قابل توجه دانشجویان گرامی:
اعلامیه امتحانات پایان ترم و انتخاب واحد
معاونت فرهنگی اجتماعی واحد برگزار می کند:
برگزاری همایش سراج با محوریت نماز و حجاب مورخ 24 آذرماه
اطلاعیه ستادشاهدوایثارگر
درخصوص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد
اطلاعیه ستادشاهدوایثارگر
درخصوص دانشجویان مشروط
قابل توجه اساتید و دانشجویان پژوهشگر دانشگاه:
امکان استفاده از منابع کتابخانه دیجیتال دانشگاه آزاد از هر مکان با استفاده از vpn
خانه | واحد| دانشکده ها| فرم ها و بخشنامه ها| خدمات آموزشی| پیوندها| درباره واحد| تماس با ما| پورتال جدید
PEV آدرس: تهران - شهرستان پیشوا – شهرک نقش جهان – دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا / کد پستی: ۷۴۸۹-۳۳۸۱۷ / تلفن: ۱۴ - ۰۲۱۳۶۷۲۵۰۱۱