حمایت از ما:


IAU Varamin

#"
#"
#"
#"
#"
#"
#"
#"
نسخه چاپی | بازدید: 893 1394-09-25 | 11:10

در آستانه روز وحدت حوزه و دانشگاه :

همایش علمی سراج با محوریت نماز و حجاب برگزار شد

همایش علمی سراج  با  محوریت نماز و حجاب برگزار شد

معاون فرهنگی اجتماعی واحد ورامین – پیشوا : رسالت دانشگاه تقویت بنیه معنوی دانشجویان  و تعمیق ارزش های والای اسلامی در فضای دانشگاه است

 

به گزارش روابط عمومی این واحد دانشگاهی در آستانه روز وحدت حوزه و دانشگاه همایش علمی سراج با حضور مسؤلین ، ائمه محترم جمعه و جماعت ، استادان ، دانشجویان و طلاب حوزه های علیمه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا برگزار شد.

در شروع این همایش حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی ضمن ارائه گزارش از روند برگزاری این همایش گفت : کمیته های علمی و اجرایی همایش حدود چهار ماه قبل شکل گرفتند و بیش از 30 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال گردید و پس از داوری توسط اعضاء کمیته ی علمی دو مقاله برتر به صورت سخنرانی و هشت مقاله به صورت پوستر در همایش ارائه می گردد.

دبیر برگزاری همایش سراج هدف از برگزاری این همایش را بررسی و نگاه علمی به مبانی دینی و اعتقادی مثل نماز و حجاب برشمرد و افزود : جوانان ، فرصت‌ها و سرمایه‌های ارزشمند نظام جمهوری اسلامی ایران هستتند که باید در کنار تقویت بنیه علمی ، تقویت بنیه معنوی آنها نیز در دستور کار قرار بگیرد و در همین راستا رسالت  ما نیز در دانشگاه تقویت و تعمیق ارزش های والای اسلامی و ترویج و اشاعه آن در فضای دانشگاه می باشد.

وی ضمن تبیین اهمیت نماز در دین مبین اسلام خاطرنشان کرد : قرآن کریم در توصیف قدرتمندان مؤمن و در صدر وظایف آن ها اقامه نماز را نام برده است که مقام معظم رهبری در خصوص این آیه شریفه که می فرماید الذین ان مکناهم فی الارض اقاموالصلوه ، کیفیت بخشیدن به نماز را وظیفه و عمل شخصی و ترویج نماز و همگانی کردن آن را تلاش و وظیفه اجتماعی بیان کرده اند.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع حجاب و حیا پرداخت و گفت : اسلام زن را تشویق نموده که از وسیله حفظ حریم بین خود و مردان استفاده کرده و بر منزلت خویش بیفزاید که متأسفانه جهان امروز به نام آزادی زن به کرامت و جایگاه او لطماتی را وارد آورده است.

 سید احمد حسینی ادامه داد : فلسفه پوشش اسلامی دارای اثرات و جنبه های مختلف روانی ، خانوادگی، اجتماعی و بالا بردن احترام زن و جلوگیری از ابتذال او می باشد و به تعبیری می توان گفت حجاب به طور کلی یک مظهر اجتماعی و انسانی است و کسی که آگاهانه پوشش اسلامی را انتخاب می کند مظهر یک فرهنگ و مکتب خاص و دارای ارزش است .

 در ادامه جلسه مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان ورامین ضمن بیاناتی در توصیف جایگاه نمازگفت : اگر انسان نسبت به هر امری چه مادی و چه معنوی شناخت پیدا کرد قدرش را هم می داند و نماز هم از این امر جدا نیست که پیغمبر خدا فرمود : دو رکعت نماز در دل شب برای من ارزشش از دنیا و آنچه در دنیاست بیشتر است چون ارزش نماز را شخصیتی مثل پیامبر گرامی اسلام (ص) درک کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی محمودی افزود : در اذان بلافاصله بعد از حی علی الصلوه می گوییم حی علی الفلاح این بدان معناست که رستگاری ، خوشبختی و سعادت ما در گرو نماز است و این گوهر گران بهائی است که اگر از دست بدهیم و مورد غفلت قرار دهیم هیچ کس جز خود شخص دچار خسران نخواهد شد .

این استاد حوزه علمیه در خصوص حجاب و رعایت عفت و حیا نیز خاطرنشان کرد : حجاب هم دقیقاً مثل نماز است که اگر کسی قدر و ارزشش را نداند نسبت به آن بی تفاوت می شود و این امر هم مورد غفلت قرار می گیرد و باید به این نکته نیز توجه کرد که حجاب فقط در پوشش و ظاهر افراد خلاصه نمی شود .

در ادامه این همایش آقای علی مردانی مقاله خود را با عنوان نقش مسجد در تربیت خانواده و خانم مهناز فرحمند مقاله خود را با عنوان تأثیر حیا بر حجاب و علل کاهش حیا و حجاب به صورت سخنرانی ارائه کردند.

اخبار روابط عمومی
در اولین روز دهه مبارک فجر:
جشن پیروزی انقلاب در واحد ورامین – پیشوا برگزار شد
بیانیه بسیج استادان و شورای هم اندیشی واحد در محکومیت اعدام شیخ نمر :
لزوم موضع گیری شفاف و صریح مجامع بین المللی و نهادهای حقوق بشری
با حضور مدیرکل توسعه و پشتیبانی شبکه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی:
از پژوهشگران برتر واحد ورامین – پیشوا تجلیل شد
در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در قرچک تأکید شد :
وحدت کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب اسلامی است
جوابیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین - پیشوا
در خصوص اظهارات تخریبی و خارج از واقعیت علیه دانشگاه آزاد اسلامی
در آستانه روز وحدت حوزه و دانشگاه :
همایش علمی سراج با محوریت نماز و حجاب برگزار شد
دبیر کل حزب کارگر کشور در جمع پر شور دانشجویان واحد ورامین – پیشوا :
دانشجویان ایران اسلامی همواره جنبش ضد استعماری خود را حفظ کرده اند / لزوم نگاه ویژه مجلس به فارغ التحصیلان دانشگاهی
با حضور هیأت رئیسه واحد :
نشست های پرسش و پاسخ دانشجویان برگزار شد
بمناسبت هفته بسیج صورت گرفت :
نشست با مسؤلین بسیج ادارات و جمعی از پیشکسوتان عرصه شهادت
معاون فرهنگی در دیدار با خانواده ایثارگران تأکید کرد :
عزت و امنیت امروز ما مرهون جانفشانی شهدا و ایثارگری‌های جانبازان است
اطلاعیه ها
قابل توجه دانشجویان گرامی
اطلاعیه مهم در خصوص انتخاب واحد نیمسال جدید
قاابل توجه اعضای محترم هیئت علمی، دانشجویان و دانش آموختگان گرامی:
برگزاری پنجمین جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی و هفتمین جشنواره رویش ملی نخبگان مورخ 6 تا 8 بهمن ماه سال جاری در واحد کرج
اطلاعیه ورزشی
ویژه کارکنان واحد
روابط عمومی واحد خبر داد
ثبت نام بدون آزمون مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته نیمسال دوم آغاز شد
اطلاعیه معاونت آموزشی قابل توجه دانشجویان گرامی:
جدول زمانبندی انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94
قابل توجه دانشجویان گرامی:
اعلامیه امتحانات پایان ترم و انتخاب واحد
معاونت فرهنگی اجتماعی واحد برگزار می کند:
برگزاری همایش سراج با محوریت نماز و حجاب مورخ 24 آذرماه
اطلاعیه ستادشاهدوایثارگر
درخصوص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد
اطلاعیه ستادشاهدوایثارگر
درخصوص دانشجویان مشروط
قابل توجه اساتید و دانشجویان پژوهشگر دانشگاه:
امکان استفاده از منابع کتابخانه دیجیتال دانشگاه آزاد از هر مکان با استفاده از vpn
خانه | واحد| دانشکده ها| فرم ها و بخشنامه ها| خدمات آموزشی| پیوندها| درباره واحد| تماس با ما| پورتال جدید
PEV آدرس: تهران - شهرستان پیشوا – شهرک نقش جهان – دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا / کد پستی: ۷۴۸۹-۳۳۸۱۷ / تلفن: ۱۴ - ۰۲۱۳۶۷۲۵۰۱۱