حمایت از ما:


IAU Varamin

#"
#"
#"
#"
#"
#"
#"
#"
نسخه چاپی | بازدید: 1029 1394-09-17 | 10:42

دبیر کل حزب کارگر کشور در جمع پر شور دانشجویان واحد ورامین – پیشوا :

دانشجویان ایران اسلامی همواره جنبش ضد استعماری خود را حفظ کرده اند / لزوم نگاه ویژه مجلس به فارغ التحصیلان دانشگاهی

دانشجویان ایران اسلامی همواره جنبش ضد استعماری خود را حفظ کرده اند / لزوم نگاه ویژه مجلس به فارغ التحصیلان دانشگاهی

در مراسم با شکوه روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا از سه خانواده شهید دانشجو با اهداء لوح تقدیر ، تجلیل به عمل آمد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین - پیشوا علیرضا محجوب روز دوشنبه در آیین گرامیداشت روز دانشجو که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا برگزار شد طی سخنانی گفت : قیام دانشجویان مبارز ایران در 16 آذر سال 32 که پس از کودتای 28 مرداد شکل گرفت ، درس های بزرگی را به نسل امروز جامعه منتقل کرد که با بهره گیری از آن می توان به دستاوردهای عظیمی در مبارزه با استکبار دست یافت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : بین کودتای 28 مرداد تا به شهادت رسیدن سه شهید دانشجو فاصله زمانی اندکی وجود دارد و درست بعد از جریان کودتای آمریکایی است که جنبش و نهضت مقاومت ملی با محوریت جریان دانشگاهی شکل می گیرد تا ثابت کند جامعه دانشگاهی همواره به مسائل کشور آگاه بوده و نسبت به آن حساس است.

محجوب با اشاره به این که نخستین اعتراض دانشجویان در 14 آذر 32 به بازگشت کاردار انگلیس به ایران مطرح شد گفت: ورود مجدد کاردار انگلیس به ایران، پای کمپانی های انگلیسی را دوباره به ایران باز کرد و باعث شد تا کشور به مسیری که کودتای 28 مرداد آن را شکل داده بود، باز گردد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  سفر نیکسون معاون وقت رئیس جمهوری آمریکا ، مقدمه ادامه اعتراضات دانشجویان را فراهم کرد تا جایی که با شهادت سه دانشجوی مبارز در دانشگاه تهران ، حرکت اصیل جنبش های دانشجویی در مقابله با استکبار در ایران شکل گرفت.

دبیرکل خانه کارگر کشور اظهار کرد : تمامی جنبش ها برای شکل گیری و حرکت خود نیاز به مبارزه و از دست دادن بهترین افراد جامعه دارند کما این که در جریان روز جهانی کارگر نیز سه نفر از کارگران آمریکا در اعتراض به تبعیض صورت گرفته جان خود را از دست دادند تا یازدهم اردیبهشت ماه به عنوان روز کارگر نامگذاری شود.

وی گفت : دانشجویان ایران در تمامی مناسبت های کشور ، جنبش ضد استعماری خود را حفظ کرده و از خود واکنش های سازنده ای بروز می دهند که این در اصل هویت بیدار دانشجویان را به اثبات می رساند.

محجوب افزود: بسیاری از شخصیت های برجسته نظام فعالیت خود را در ارتباط گرفتن با جنبش های دانشجویی آغاز کردند و به جاست تا امروز دولتمردان، نمایندگان مجلس و دانشگاهیان با جدی گرفتن مباحثی مانند کرسی های آزاد اندیشی که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری است به دانشجویان کمک کنند تا فکر خود را در عرصه های حقیقی ابراز دارند.

دکتر علیرضا محجوب یکی از مهمترین مشکلات دانشجویان را جذب شدن به بازار کار دانست و گفت: چهار میلیون و 900 هزار نفر در دانشگاه های سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند که از یک سو وجود این تعداد جوان جویای علم جای خرسندی است و از طرف دیگر اشتغال این افراد زنگ خطری را برای جامعه به صدا در آورده است.

وی تأکید کرد : مجلس شورای اسلامی باید به اشتغال دانشجویان نگاه ویژه ای داشته باشد تا این قشر عظیم از جامعه به عاقبت بیکاری دچار نشوند و فارغ التحصیلان دچار بلاتکلیفی نشوند.

 

دکتر حسینعلی شیبانی :

شهیدان دانشجو سرآمدان ایمان و ایثار آگاهانه بودند

در شروع این نشست دانشجویی رئیس واحد ورامین – پیشوا 16 آذر را روز در هم آمیختن تقوا و علم و دانش اندوزی عنوان کرد و افزود : این روز یاد آور زمانی است که دانشجویان غیرتمند میهن عزیزمان سینه خود را در برابر استکبار جهانی سپر کردند و تا آخرین قطره خون خود پای استقلال کشورشان ایستادگی کردند و با شهادت خود به جهانیان نشان دادند که ایرانیان از هر قشری در برابر استعمار ، استکبار و دخالت بیگانگان همچون سروی استوار می ایستند.

دکتر حسینعلی شیبانی از16 آذر به عنوان نقطه عطفی در تاریخ مبارزات سیاسی ملت ایران یاد کرد و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در وصف شهیدان دانشجو تصریح کرد : دانشجوی شهید کسی است که از سر خود آگاهی و با اراده روشن بینانه اقدام به جهادی کرده است که به شهادت منتهی شده است و این ارزش عمل را مضاعف می کند و می توان گفت شهیدان دانشجو سرآمدان ایمان و ایثار آگاهانه بودند.

وی ادامه داد : امروز رسالت دانشجوی ما پیروی از راه این شهیدان والامقام و بهره بردن از امکانات موجود برای اعتلای خود و جامعه می باشد که این مهم با توکل و تلاش و ایستادگی شما فرهیختگان دست یافتنی است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی واحد :

شرافت و عزت ملت ایران با خون شهدای دانشجو ماندگار خواهد بود

در بخش دیگری از این همایش دانشجویی ، حجت الاسلام و المسلمین حسینی با ارائه گزارش از روند امور فرهنگی واحد ضمن بیاناتی 16 آذر را روز نمایش قدرت خون بر شمشیر و ندای استقلال خواهی جامعه دانشجویی مطرح کرد و گفت : روز دانشجو یادمان اعتراض دانشجویان به دخالت های قدرت های استکباری بود که قدوم آنان به خون شهدای راست قامت دانشجو آغشته شد.

سید احمد حسینی تصریح کرد : در این روز تاریخی فریاد مخالفت دانشجویان به حضور مهمان ناخوانده ی دولت آمریکا به این سرزمین بود تا جهان بداند شرافت و عزت ملت ایران با خون شهدای دانشجو شریعت رضوی ، قندچی و بزرگ نیا ماندگار خواهد بود.

 وی ادامه داد : آنچه 16 آذر و روز دانشجو را به فراموشی نسپرده است همین ریشه های عمیق است و این روز بهترین فرصت برای بررسی هویت تاریخی و رسالت ملی و دینی دانشجویی است.

 

امام جمعه موقت ورامین :

آمریکا هیچ گاه به فکر خدمت به ملت ایران نبوده است

در ادامه این نشست صمیمی حجت الاسلام و المسلمین سیدمحسن محمودی با  سخنانی خطاب به به دانشجویان خاطر نشان کرد : ما باید از خون شهیدان و هدف و راه آنها الگو بگیریم چرا که  هیچ گاه وابستگی این کشور را قبول نکردند و سر تسلیم فرود نیاوردند.

امام جمعه موقت ورامین ضمن تبیین شخصیت منحصر به فرد امام خمینی (ره) ادامه داد : هنوز امام عزیزمان را نشناخته ایم و قرن های بعدی قضاوت خواهد کرد امام بزرگواری را که در جایگاه نیابت امام زمان (عج) کشور را از استعمار نجات داد و ایکاش در دانشگاه های ما درسی به عنوان سیره امام خمینی ( ره) هم گنجانده شود تا جوانان ما با سیره شخصیتی و اندیشه های او آشنا شوند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران افزود : امام (ره) و شاگردان و سربازانش را بشناسیم که با الهام از مکتب عاشورا و فریاد هیهات من الذله سید الشهداء (ع) در این مسیر قرار گرفتند و امروز شما افسران جنگ نرم بدانید آمریکا هیچ گاه به فکر خدمت به ملت ایران نبوده است چرا که خوی استکبار دارد و دستش به خون پاک هزاران بی گناه آغشته شده است .

 گفتنی است در پایان این نشست دانشجویی از خانواده سه شهید دانشجو که در مراسم حضور پیدا کردند با اهداء لوح تقدیر توسط مسؤلین تجلیل به عمل آمد.

اخبار روابط عمومی
در اولین روز دهه مبارک فجر:
جشن پیروزی انقلاب در واحد ورامین – پیشوا برگزار شد
بیانیه بسیج استادان و شورای هم اندیشی واحد در محکومیت اعدام شیخ نمر :
لزوم موضع گیری شفاف و صریح مجامع بین المللی و نهادهای حقوق بشری
با حضور مدیرکل توسعه و پشتیبانی شبکه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی:
از پژوهشگران برتر واحد ورامین – پیشوا تجلیل شد
در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در قرچک تأکید شد :
وحدت کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب اسلامی است
جوابیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین - پیشوا
در خصوص اظهارات تخریبی و خارج از واقعیت علیه دانشگاه آزاد اسلامی
در آستانه روز وحدت حوزه و دانشگاه :
همایش علمی سراج با محوریت نماز و حجاب برگزار شد
دبیر کل حزب کارگر کشور در جمع پر شور دانشجویان واحد ورامین – پیشوا :
دانشجویان ایران اسلامی همواره جنبش ضد استعماری خود را حفظ کرده اند / لزوم نگاه ویژه مجلس به فارغ التحصیلان دانشگاهی
با حضور هیأت رئیسه واحد :
نشست های پرسش و پاسخ دانشجویان برگزار شد
بمناسبت هفته بسیج صورت گرفت :
نشست با مسؤلین بسیج ادارات و جمعی از پیشکسوتان عرصه شهادت
معاون فرهنگی در دیدار با خانواده ایثارگران تأکید کرد :
عزت و امنیت امروز ما مرهون جانفشانی شهدا و ایثارگری‌های جانبازان است
اطلاعیه ها
قابل توجه دانشجویان گرامی
اطلاعیه مهم در خصوص انتخاب واحد نیمسال جدید
قاابل توجه اعضای محترم هیئت علمی، دانشجویان و دانش آموختگان گرامی:
برگزاری پنجمین جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی و هفتمین جشنواره رویش ملی نخبگان مورخ 6 تا 8 بهمن ماه سال جاری در واحد کرج
اطلاعیه ورزشی
ویژه کارکنان واحد
روابط عمومی واحد خبر داد
ثبت نام بدون آزمون مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته نیمسال دوم آغاز شد
اطلاعیه معاونت آموزشی قابل توجه دانشجویان گرامی:
جدول زمانبندی انتخاب واحد نیمسال دوم 95-94
قابل توجه دانشجویان گرامی:
اعلامیه امتحانات پایان ترم و انتخاب واحد
معاونت فرهنگی اجتماعی واحد برگزار می کند:
برگزاری همایش سراج با محوریت نماز و حجاب مورخ 24 آذرماه
اطلاعیه ستادشاهدوایثارگر
درخصوص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد
اطلاعیه ستادشاهدوایثارگر
درخصوص دانشجویان مشروط
قابل توجه اساتید و دانشجویان پژوهشگر دانشگاه:
امکان استفاده از منابع کتابخانه دیجیتال دانشگاه آزاد از هر مکان با استفاده از vpn
خانه | واحد| دانشکده ها| فرم ها و بخشنامه ها| خدمات آموزشی| پیوندها| درباره واحد| تماس با ما| پورتال جدید
PEV آدرس: تهران - شهرستان پیشوا – شهرک نقش جهان – دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا / کد پستی: ۷۴۸۹-۳۳۸۱۷ / تلفن: ۱۴ - ۰۲۱۳۶۷۲۵۰۱۱